e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

1% pomóż szpitalowi

czwartek, 22 Styczeń 2015
Drukuj artykuł This page as PDF

szpital1procentPrzekaż 1 procent swojego podatku dla Stowarzyszeń działających na rzecz szpitala w Brzesku.
Czas rozliczeń z fiskusem się rozpoczął. Od kilku lat istnieje możliwość przekazania jednego procenta swojego podatku na cele Organizacji Pożytku Publicznego. W brzeskim szpitalu działają trzy takie Stowarzyszenia: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”, Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ginekologii i Położnictwa w Brzesku. Organizacje powstały, by między innymi wspierać działalność i rozwój brzeskiego szpitala.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”– celem organizacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie rehabilitacji społecznej i zawodowej. Organizacja prowadzi Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej. Organizuje także gimnastykę korekcyjną dla dzieci. Dzięki staraniom Stowarzyszenia powołano Powiatowy Zespół Wczesnej Interwencji, który obejmuje opieką dzieci o zaburzonym rozwoju. Celem organizacji jest także podnoszenie poziomu świadczeń w Oddziale Rehabilitacji przez zakup sprzętu i urządzeń przeznaczonych do pracy z niepełnosprawnymi, dofinansowuje niezbędne remonty oraz szkolenia pracowników.
KRS: 0000031330 – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”.

Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku– Celem organizacji jest podnoszenie usług Oddziału Chirurgii Ogólnej i Oddziału Intensywnej Terapii w SP ZOZ w Brzesku przez dofinansowanie zakupu aparatury medycznej i szkolenia pracowników. Wspólnie z Dyrekcją SP ZOZ zakupiono laparoskop, duodenoskop, aparat USG oraz wiele innego sprzętu medycznego niezbędnego do przeprowadzania nowoczesnych procedur medycznych. Wspólnym  wysiłkiem  dokonano również  remontu  oddziału   podnosząc  komfort,  estetykę i bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne.
Dzięki   pomocy  finansowej Stowarzyszenia  została  przeszkolona  również  kadra  lekarska  i pielęgniarska Oddziału Chirurgii, Intensywnej Terapii i Bloku Operacyjnego uzyskując obowiązujące certyfikaty i specjalizacje potwierdzające wysoki poziom merytoryczny pracujących fachowych pracowników tych jednostek.
KRS: 0000027117 -Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku.

Stowarzyszenie Rozwoju Ginekologii i Położnictwa w Brzesku – Stowarzyszenie powstało  z  myślą o pacjentkach przebywających w Oddziale Ginekologiczno  –  Położniczym i korzystających ze Szkoły Rodzenia oraz Poradni Laktacyjnej. W przeciągu swojej ponad dwu letniej działalności Organizacja wsparła remont Szkoły Rodzenia, Poradni Laktacyjnej, pokoju zabiegowego  i Sali Intensywnego Nadzoru w Oddziale Położniczym oraz Sali Intensywnego Nadzoru w Oddziale Ginekologicznym. Za pieniądze Stowarzyszenia zakupiono  worki sako, piłki do ćwiczeń i aparaty TENS na Salę Porodową, które  rodzącej kobiecie pozwalają się odprężyć. Skraca pierwszy okres porodu i zmniejsza ból porodowy. Zakupiono także przewijaki dla noworodków z zabudową pod wanienki do Oddziału Noworodkowego oraz fotele do karmienia do Oddziału Położniczego.
KRS: 0000318274 – Stowarzyszenie Rozwoju Ginekologii i Położnictwa w Brzesku

Dziękując za dotychczasowe wsparcie prosimy i liczymy na dalszą pomoc.

Sam sposób przekazania 1 % jest bardzo prosty. Na zeznaniu PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać nr KRS organizacji, którą chcemy wspomóc oraz  kwotę, która stanowi równowartość 1 % należnego podatku.

KRS: 0000031330 – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”.

KRS: 0000027117 -Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku.

KRS: 0000318274 – Stowarzyszenie Rozwoju Ginekologii i Położnictwa w Brzesku


W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,