Zmiany w oddziale ortopedycznym

Print Friendly, PDF & Email

W brzeskim szpitalu pracę rozpoczął nowy zespół ortopedów, którym kieruje Krzysztof Szklanny, lekarz z wieloletnim doświadczeniem, pracujący do tej pory w oddziale ortopedii szpitala św., Łukasza w Tarnowie. Pododdział ortopedyczny, który działał do tej pory w brzeskim szpitalu,  przeszedł gruntowna modernizację i w najbliższych dniach zostanie uruchomiony jako oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Już dziś zatrudnieni w nim lekarze zapowiadają wprowadzenie wielu innowacji, które do tej pory nie były tu wykonywane.

Specjaliści, którzy trafili tu z tarnowskiego szpitala przekonują, że chcą leczyć wszelkie złamania przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod dostępnych w medycynie. Dlatego też stabilizację złamań rąk i nóg  będą leczyć metodą osteosyntezy przy wykorzystaniu płytek blokowanych.

– Dzięki temu pacjent szybko wróci do zdrowia i sprawności ruchowej – zapewnia lek. med. Krzysztof Szklanny.

W nowym zespole będzie pracował także  dr Jakub Florek (z-ca ordynatora) – specjalista chirurgii ręki, który szkolił się pod  okiem docenta Mariusza Bonczara oraz lek. med. Tomasz Malina i lek. med. Sebastian Janowiec.  

Lekarze chcą wykonywać  w Brzesku również zabiegi przy wykorzystaniu gwoździ śródszpikowych – szczególnie w przypadku pacjentów, po wypadkach komunikacyjnych, posiadający wiele złamań.

Pełny zakres zabiegów ortopedycznych będzie wykonywany po zakończeniu remontu bloku operacyjnego.

Zespół chce rozwinąć także na szerszą skalę zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego i endoprotezoplastyki stawu kolanowego.  Plany te będą mogły być zrealizowane w przypadku rozszerzenia kontraktu z NFZ. Dyrekcja szpitala już w tej chwili prowadzi rozmowy w sprawie zwiększenia finansowania.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu