e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Warsztaty – problemy antybiotykoterapii szpitalnej

środa, 20 Grudzień 2017
Drukuj artykuł This page as PDF
W dniu 19.12.2017 odbyły się w naszym  szpitalu warsztaty dla personelu medycznego poświęcone problemom leczenia zakażeń i antybiotykoterapii. Warsztaty zostały przeprowadzone w  ramach działań realizowanych w ramach  Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków .Szkolenie poprowadził  dr Tomasz Ozorowski  , specjalista mikrobiologii , autor wielu publikacji poświęconych zagadnieniom antybiotykoterapii.
Powodem powołania Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków w Polsce są zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia spowodowane pojawieniem się i szybkim rozprzestrzenianiem się bakterii opornych na dostępne antybiotyki  ( tzw szczepy wielolekoporne). Zakażenie wielolekopornym szczepem bakteryjnym  powoduje duże  zagrożenie dla życia chorego, ponieważ bakterie te  nie są  wrażliwe  na działanie  wielu lub wprost na żaden  antybiotyk. Pacjenci zakażeni takimi bakteriami zawsze trafiają do szpitala ze względu na ciężki przebieg zachorowania. Rokowanie u tych chorych jest zawsze poważne , dodatkowo   stanowią  zagrożenie epidemiczne dla pozostałych pacjentów .
Powszechnie uważa się , że przyczyną powstawania i rozprzestrzeniania się wielolekoopornych  drobnoustrojów  jest nadużywanie i niewłaściwe stosowanie antybiotyków w  medycynie , weterynarii i rolnictwie. Pomimo ogromnego zagrożenia, nadal niestety często brak jest  świadomości skutków nadużywania antybiotyków zarówno wśród  profesjonalistów  jak i społeczeństwa.
Te i inne zagadnienia związane z diagnostyka i leczeniem zakażeń  były przedmiotem dzisiejszego szkolenia . Bardzo dziękuję Panu dr Tomaszowi Ozorowskiemu za przyjazd do naszego szpitala i przeprowadzenie warsztatów , a naszym pracownikom za liczny i aktywny udział  .
Dyrektor Adam Smołucha.
 

Komunikat Dyrektora SP ZOZ w Brzesku

piątek, 19 Styczeń 2018

KOMUNIKAT    DYREKTORA Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki  Zdrowotnej w  Brzesku  w sprawie: odbioru [...]

czytaj dalej

Brzeski szpital w „Złotej Setce”

piątek, 5 Styczeń 2018

Ranking Szpitali „Bezpieczny Szpital 2017” to już XIV edycja wydarzenia, poświęconego promowaniu najlepszych szpitali w Polsce. [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany!