Warsztaty dla rodziców i zajęcia dla dzieci

Print Friendly, PDF & Email

30 rodziców dzieci niepełnosprawnych weźmie udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego ”.  –  Będziemy uczyć rodziców  między innymi jak wyrażać swoje emocje ale także jak rozmawiać o niepełnosprawności dziecka z rodziną czy znajomymi – mówi Anna Dębińska z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, działającego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Ośmiogodzinne warsztaty ruszą już w marcu. Rodzice będą podzieleni na kilkuosobowe zespoły. Zajęcia poprowadzą psychologowie.

Warsztaty będą dopełnieniem zajęć prowadzonych od kilku tygodni z uczestnikami projektu: noworodkami urodzonymi przedwcześnie, dziećmi z wadami wrodzonymi czy dziećmi niepełnosprawnymi. W zależności od potrzeb zajęcia prowadzi psycholog, logopeda, pedagog lub fizjoterapeuta.

Projekt w ramach którego prowadzone są zajęcia w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w brzeskim szpitalu jest finansowany  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnym naborze projektu mogą się  kontaktować z SP ZOZ w Brzesku, w godz. od 12.00-14.00 – parter, pokój nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci)
Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01, e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.pl

Fot. Projekt dot. działań z zakresu wczesnej interwencji

Wczesna interwencja

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu