Lekarz Kierujący Oddziałem :

Lek. Marek Dudzik – specjalista rehabilitacji medycznej, specjalista neurolog

Zastępca lekarza Kierującego Oddziałem:

Lek. Krystyna Wisłocka – specjalista rehabilitacji medycznej

Lekarze:

lek. Maria Nieć – specjalista rehabilitacji medycznej
dr n. med. Zbigniew Żabiński – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetologii
lek. Tomasz Gąsior – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. Sebastian Janowiec – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Koordynator rehabilitacji pooperacyjnej, pacjentów po zabiegu endoprotezoplastyki –
dr n. med. Jakub Florek – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

p.o. Pielęgniarki Oddziałowej:

mgr Urszula Majmurek

Ważne telefony:

Ordynator 14 66 21 410
Dyżurka lekarska 14 66 21 411
Pielęgniarka Oddziałowa 14 66 21 412
Dyżurka pielęgniarska: 14 66 21 414
Sekretariat 14 66 21 415

Oddział Rehabilitacji znajduje się na 3 piętrze budynku szpitala.

Wykonywane świadczenia zdrowotne:

Oddział dysponuje nowoczesnymi łóżkami ortopedycznymi ułatwiającymi pielęgnację i rehabilitację .

Ćwiczenia usprawniające odbywają się w dwóch salach kinezyterapii wyposażonych w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt między innymi:

• komputerowo sterowane urządzenie do ćwiczeń biernych kończyny górnej FISIOTEK HP2,
  • platformę stabilometryczną TecnoBody ST 310
  • cykloergometry i bieżnię z oprogramowaniem do treningów interwałowych,
  • parapodia dynamiczne i statyczne,
  • elektryczne stoły i wózki pionizacyjne,
  • różnego typu ortezy do stabilizacji stawów kończyn górnych i dolnych.

Ponadto oddział dysponuje aparatami do zabiegów:

• krioterapii,
  • masażu uciskowego-pneumatycznego,
  • laseroterapii,
  • leczenia światłem spolaryzowanym,
  • elektrostymulacji.

Oddział posiada własną salę do hydroterapii wyposażoną w wysokiej klasy wannę do hydromasażu oraz podnośnik umożliwiający korzystanie z zabiegów osobom leżącym.

Psycholodzy i logopedzi oddziałowi w pracy z pacjentami korzystają z nowoczesnego, komputerowego systemu RehaCom do diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń mowy oraz funkcji poznawczych.

Opiekę nad pacjentami zapewnia wyspecjalizowana kadra medyczna, o wysokich i wciąż podnoszonych kwalifikacjach:

1. Lekarze specjaliści w zakresie: rehabilitacji medycznej, neurologii, chorób wewnętrznych, pulmonologii,
2. Zespół magistrów i techników fizjoterapii, w tym osoby z certyfikatami specjalistycznych metod stosowanych w rehabilitacji,
3. Terapeuta zajęciowy,
4. Logopeda,
5. Psycholog
6. Wykwalifikowany personel pielęgniarski w tym pielęgniarki z wykształceniem licencjackim oraz posiadające certyfikaty ukończenia wielu kursów specjalistycznych.

Oddział Rehabilitacji prowadzi kompleksową rehabilitację osób z następującymi schorzeniami:

• z uszkodzeniami i schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego
  • po złożonych urazach narządu ruchu
  • ze schorzeniami reumatoidalnymi oraz
  • ze zmianami zwyrodnieniowymi narządu ruchu
  • innymi wymagającymi kompleksowej rehabilitacji.

Zamierzone cele rehabilitacyjne osiągamy poprzez zabiegi rehabilitacyjne:

kinezyterapia:

• indywidualne dobrane do pacjenta ćwiczenia usprawniające
  • nowoczesne metody reedukacji nerwowo mięśniowej
  • mobilizacje stawów
  • pionizacja i nauka chodzenia
  • inne niezbędne ćwiczenia

fizykoterapia:

• elektroterapia
  • światłolecznictwo
  • laseroterapia
  • ciepłolecznictwo
  • krioterapia miejscowa
  • magnetoterapia
  • terapia ultradźwiękami
  • hydroterapia
  • masaż leczniczy

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny oraz stosowane przez nas sprawdzone techniki i metody leczenia usprawniającego, zapewniają szybkie odzyskanie sprawności ruchowej, a w wielu przypadkach powrót do pracy zawodowej.

Przy Oddziale Rehabilitacji działa Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy “Ostoja”. Informacje o Stowarzyszeniu.