Print Friendly, PDF & Email

Lekarz Kierujący Oddziałem:

Lek. med. Krzysztof Kasperczyk – specjalista pediatra

 

Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem

Lek. med. Alicja Bednarz – specjalista pediatra

 

Lekarze:

lek. Aleksander Gut – specjalista pediatra
lek. Beata Jaros – specjalista pediatra
lek. Marta Kural–Maź – specjalista pediatra
lek. Barbara Skórnóg – specjalista pediatra
lek. Barbara Wasyl-Nawrot – specjalista pediatra

Lekarze rezydenci w trakcie specjalizacji:

lek. Magdalena Dylowicz
lek. Sylwia Maciasz
lek. Natalia Marszałek
lek. Karolina Szydłowska
lek. Aleksandra Tabor-Menżyk
lek. Małgorzata Wit-Szczybyło

 

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Renata Kumorek – spec. pielęgniarstwa operacyjnego

 

 

Ważne telefony:

Ordynator 14 66 21 175
Dyżurka lekarska 14 66 21 313
Dyżurka pielęgniarska I:
Dyżurka pielęgniarska II:

14 66 21 306
14 66 21 308
Sekretariat tel./fax 14 66 21 310
Telefon do pacjentów: 14 68 63 127

 

Oddział Dziecięcy znajduje się na I piętrze. Dysponuje 20 łóżkami, w salach 1, 2 i 3 – osobowych.

Ze względów sanitarno- epidemiologicznych oddział podzielony jest na odcinek infekcji jelitowych oraz odcinek ogólny. Oba odcinki wyposażone są w oddzielne gabinety zabiegowe.

Oddział Dziecięcy posiada wysokiej klasy aparaturę i sprzęt medyczny: aparat do EKG, kardiomonitory i pulsoksymetry, otoskopy, iluminator żył, inkubator, lampę do fototerapii noworodków, wysokiej jakości aparat USG oraz sprzęt do wodorowych testów oddechowych, który umożliwia nieinwazyjną diagnostykę nietolerancji laktozy, fruktozy i przerostu bakteryjnego jelit. W codziennym użytku są pompy infuzyjne, nebulizatory.

Korzystamy z nowoczesnej pracowni tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, Pracowni EKG.
W szpitalu funkcjonuje Pracownia Analityki i Serologii wykonująca pełny zakres badań analitycznych,biochemicznych oraz badań serologicznych.
Korzystamy również z Pracowni Mikrobiologii wykonującej badania bakteriologiczne oraz z pracowni diagnostyki kardiologicznej. W razie potrzeby badania laboratoryjne wykonują dla oddziału inne poza szpitalne pracownie diagnostyczne.

 

Specyfika oddziału:

Do Oddziału Dziecięcego przyjmujemy pacjentów od wieku noworodkowego do osiemnastego roku życia. Do opieki nad dzieckiem przyjmowani są rodzice. Rodzice hospitalizowanych pacjentów mają możliwość całodobowego przebywania razem z dzieckiem w Oddziale i współuczestniczenia w procesie terapii i pielęgnacji.

W Oddziale leczymy praktycznie wszystkie ostre i przewlekłe schorzenia wieku dziecięcego. Przyjmowane są również dzieci do planowych badań na jednodniowe pobyty w ustalonym terminie. Konsultacje zapewniają specjaliści tutejszego SP ZOZ.

W trudnych przypadkach konsultujemy się ze specjalistami  z Ośrodków Klinicznych, z którymi prowadzimy stałą współpracę i wymianę doświadczeń.

Wysoko wykwalifikowany personel wykonuje swoje obowiązki w sposób profesjonalny, cechuje go duża empatia, zarówno do dzieci, jak i ich rodziców.

Personel Oddziału bierze czynny udział w różnorodnych konferencjach i szkoleniach naukowych podnoszących kwalifikację zawodowe. Świadczy usługi medyczne na najwyższym poziomie zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Prowadzi edukację pacjentów i ich rodziców oraz poradnictwo dietetyczne dla dzieci.

Oddział Dziecięcy posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji z Pediatrii w trybie rezydenckim oraz staży z zakresu Pediatrii. Lekarze zatrudnieni w Oddziale konsultują pediatrycznie pacjentów w SOR.

 

 

Wykonywane świadczenia zdrowotne:

– diagnostyka nawracających chorób dróg oddechowych w tym diagnostyka alergologiczna (testy skórne, panele alergologiczne, spirometria, USG płuc).

– diagnostyka chorób przewodu pokarmowego ( gastroskopia, kolonoskopia, testy wodorowe, badania biochemiczne, badania immunologiczne krwi, USG jamy brzusznej).

– diagnostyka chorób układu moczowego (urografia, badanie moczu bakteriologicznie, USG).

– diagnostyka chorób układu krążenia (EKG, Holter EKG, Holter RR, Rtg, ECHO, próba wysiłkowa, test pochyleniowy).

– diagnostyka chorób układu nerwowego (Tomografia Komputerowa mózgowia, Rezonans magnetyczny mózgowia, USG p/ciemieniowe, badanie EEG, psycholog, neurolog.

– diagnostyka chorób zaburzenia rozwoju i wzrastania, zaburzenia zachowania i inne.

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu