Lekarz Kierujący Oddziałem:

Lek. Mariusz Majewski – specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

Z-ca Lekarza Kierującego Oddziałem:

Lek.  Marcin Kuta – specjalista chirurgii ogólnej

Lekarze:

lek. Piotr Bęben – specjalista chirurgii ogólnej
lek. Zbigniew Borcz – specjalista chirurgii ogólnej
lek.  Jarosław Chudek   – specjalista chirurgii ogólnej
lek. Włodzimierz Czop – specjalista chirurgii ogólnej
lek.  Jakub Korbaś – specjalista chirurgii ogólnej
lek.  Paweł Put – specjalista chirurgii ogólnej
lek. Kajetan Kubas – specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej
dr n. med. Andrzej Gryglewski – specjalista chirurgii ogólnej
lek.  Krzysztof Wojciechowski – specjalista chirurgii ogólnej
lek.  Sabina Wójciak – specjalista chirurgii ogólnej

Lek.  Weronika Stępień – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr piel. Beata Rother – spec. pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz spec. pielęgniarstwa opieki długoterminowej

Ważne telefony:

Ordynator 14 66 21 472
Dyżurka lekarska 14 66 21 474
Pielęgniarka Oddziałowa 14 66 21 477
Dyżurka pielęgniarska: 14 66 21 481
Sekretariat 14 66 21 478
Sala pooperacyjna 14 66 21 487

Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej usytuowany jest na 5 piętrze budynku Szpitala Powiatowego przy ul. Kościuszki 68.

Wszystkie sale wyposażone są w TV kablową. Na oddziale znajdują się 2 łazienki z prysznicami i toaletami, 1 łazienka z wanną, 3 kabiny prysznicowe, sala dzienna z TV.
Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej prowadzi stały ostry dyżur w zakresie schorzeń jamy brzusznej. Obejmuje również specjalistyczną opieką pacjentów kierowanych przez lekarzy specjalistów i lekarzy POZ. Wykonuje operacje i zabiegi planowe.
Opiekę nad pacjentami zapewnia wyspecjalizowana kadra medyczna.

Wykonywane świadczenia zdrowotne

W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej wykonuje się:

a) zabiegi laparoskopowe
b) w trybie planowym zabiegi operacyjne przewodu pokarmowego w szerokim zakresie:
– operacje żołądka
– operacje dróg żółciowych
– operacje trzustki
– operacje jelita cienkiego
– operacje jelita grubego
– operacje odbytnicy i odbytu
c) operacje tarczycy i innych gruczołów dokrewnych
d) operacje gruczołu piersiowego
e) operacje wszelkich typów przepuklin
f) wybrane zabiegi na układzie naczyniowym
g) operacje guzków tkanek miękkich
h) endoskopowe tamowanie krwawień z przewodu pokarmowego
i) endoskopowa polipektomia
j) EWCP – endoskopowa wsteczna cholangiopankreatografia z papilotomią i ew. zabiegami na drogach żółciowych (np. usuwanie kamieni z dróg żółciowych: protezowanie dróg żółciowych)

Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku

Od 1997 roku istnieje Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku, którego celem jest podniesienie poziomu usług chirurgicznych oraz wsparcie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej poprzez dofinansowanie zakupów sprzętu, szkoleń, prac remontowych.
Między innymi z funduszy Stowarzyszenia zakupiono sprzęt komputerowy, dofinansowano zakup sprzętu laparoskopowego dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej oraz wyremontowano pomieszczenia wym. Oddziału.

Nr konta Stowarzyszenia: PKO BP S.A. o/Brzesko 33102049840000450200277608