e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce

środa, 28 Sierpień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku zaprasza wszystkie dziewczynki, które brały udział w Programie w 2018 roku (wymagające zakończenia cyklu szczepień w 2019 roku) zameldowanych w Gminie Brzesko do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce.

Celem Programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy, sromu, pochwy lub odbytu poprzez wdrożenie profilaktyki polegającej na edukacji zdrowotnej oraz BEZPŁATNE szczepienia drugą dawką przeciwko wirusowi HPV.

Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego oraz współfinansowany z budżetu Gminy BRZESKO.

Szczepienia dziewczynek zameldowanych w gminie Brzesko realizowane są w dniach:
Poradni Dziecięcej Przychodni Rejonowej w Brzesku, ul. Kościuszki 68:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek od 8:00 do 18:00, piątek w godzinach 8:00-13:00 i 14:00- 18:00.
Ośrodku Zdrowia w Jadownikach, ul. Środkowa 2, w dniach:
wtorek, środa, piątek od 8:00-13:00; poniedziałek, czwartek 11:25-17:00,

Jednocześnie informujemy, że dzieci zameldowane na terenie Gminy Brzesko, a zadeklarowane do innego lekarza POZ poza Przychodnią Dziecięcą w Brzesku oraz w Jadownikach także mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw zakażeniom HPV (jako kontynuacja szczepienia).

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerami telefonów:
Poradnia Dziecięca –Brzesko: 14 66 21 168, 14 66 21 316
OZ Jadowniki: 14 66 30 533

Program będzie realizowany do 22 listopada 2019 r.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziewczynki na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Loga instytucji finansujących program zdrowotny


Koronawirus 2019-nCoV

wtorek, 28 Styczeń 2020

W zawiązku z występującymi na świecie zakażeniami koronawirusem 2019-nCoV, informujemy, że źródłem zakażenia są zwierzęta, a [...]

czytaj dalej

Zostań dawcą krwi

poniedziałek, 27 Styczeń 2020

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują, że najbliższy termin akcji [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,