Program badań profilaktycznych dla kobiet ciężarnych

PIC05905.JPGW dniach 7-8 grudzień odbyły się w SP ZOZ w Brzesku w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym „Dni Otwarte” dla kobiet ciężarnych w ramach Programu Profilaktycznego. Dni te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział wzięło 54 kobiety ciężarne wraz ze swoimi rodzinami, które w miłej i przyjaznej atmosferze zapoznawały się z topografią Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Skorzystały z badań laboratoryjnych, USG, w tym Ultrasonografii genetycznej oraz Kardiotokografii płodu.
Ultrasonografię wykonywali dr n med. Krzysztof Mawlichanów- Lekarz Kierujący Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym oraz dr Grzegorz Babula, który posiada certyfikat FMF ( Fetal Medicine Foundation) nadawany przez Fundację prof. Kyprosa Nicolaydesa w Londynie.

Na Sali wykładowo-instruktażowej położne zapoznawały przyszłe mamy z tematyką pielęgnacji noworodka, laktacji, trybu życia kobiety ciężarnej oraz odpowiadały na pytania zainteresowanych.
Dzięki takim Programom Profilaktycznym można wykryć wiele nieprawidłowości dotyczących ciąży i pokierować tak pacjentkę, aby zarówno przyszła mama i dziecko byli w jak najlepszej kondycji zdrowotnej, jak również przybliżyć tematy dotyczące samego porodu.
Będziemy starać się, by takich Programów było coraz więcej i aby przynosiły one wymierne korzyści dla naszego społeczeństwa.

Dyrekcja szpitala dziękuje wszystkim pracownikom zaangażowanym w przygotowanie programu profilaktycznego.