e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Pacjenci z Brzeska w Pol-ilko

czwartek, 5 Lipiec 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

W Brzesku powstał oddział regionalny Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko. Decyzja o jego utworzeniu została podjęta podczas ostatniego spotkania pacjentów z wyłonioną stomią, które odbyło się tradycyjnie w brzeskim szpitalu.

Spotkania organizowane przez pielęgniarki i lekarzy z chirurgii brzeskiego szpitala odbywają się systematycznie od dwóch lat. Uczestniczą w nich pacjenci z wyłonioną stomią, a także ich rodziny. Spotkaniom towarzyszą warsztaty, prelekcje, a także prezentacje kosmetyków i środków higienicznych dla pacjentów ze stomią. Wszystkie te preparaty są refundowane przez NFZ.

Gościem ostatniego spotkania, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, był Andrzej Piwowarski, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko – ogólnopolskiego stowarzyszenie działającego na rzecz pacjentów stomijnych.

W struktury tej organizacji zdecydowały się wejść osoby z Brzeska i okolic.
– Przynależność do stowarzyszenia daje pewne możliwości, jedną z nich jest choćby pozyskiwanie grantów finansowych – mówił Andrzej Piwowarski.
Prezes Pol-ilko był pod wrażeniem spotkania w brzeskim szpitalu. Podkreślił, że rzadko się zdarza, by pacjenci z wyłonioną stomią byli otoczeni tak dobrą i specjalistyczną opieką, jak to ma miejsce w Brzesku.
– Macie tu wyjątkowo przyjazną atmosferę i fachową pomoc, tego inne oddziały mogą wam tylko pozazdrościć – ocenił

Podczas spotkania został wyłoniony zarząd brzeskiego oddziału Pol-ilko, a także komisja rewizyjna.
Do stowarzyszenia przystąpili wszyscy uczestniczący w spotkaniu pacjenci.
Warto przypomnieć, że przy oddziale chirurgii SP ZOZ w Brzesku działa Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze stomią, gdzie można uzyskać bezpłatną poradę pielęgniarki stomijnej oraz lekarza chirurga. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod nr tel. 14 6621481.


Innowacyjna operacja w brzeskim szpitalu

czwartek, 21 Luty 2019

W przyszłym tygodniu dr n. med. Jakub Florek, który specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii ręki, wykona artrozę wewnątrz [...]

czytaj dalej

Bartosz Malisz – cieszę się, że pacjenci mi zaufali

wtorek, 19 Luty 2019

Lek. med. Bartosz Malisz kierownik POZ w brzeskim szpitalu i lekarz ośrodka zdrowia w Jadownikach zdobył drugie miejsce w etapie [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,