e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Odszedł świetny chirurg, lekarz oddany swoim pacjentom

poniedziałek, 13 Styczeń 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

W piątek 10 stycznia zmarł nagle lek. Zdzisław Opach, wyjątkowy człowiek, świetny chirurg, ale przede wszystkim lekarz oddany całym sercem swoim pacjentom. Praca dla niego zawsze była wielką pasją. Z brzeskim szpitalem związany był od blisko 40 lat.

Zdzisław Opach urodził się 16 czerwca 1956 roku w Szyku w powiecie limanowskim. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Oświęcimiu rozpoczął studia na wydziale  lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie.

Ukończył je w 1981 roku, wtedy też jako młody stażysta rozpoczął pracę w brzeskim szpitalu. Sumienność, obowiązkowość i doskonałe wyczucie sprawiły, że rok później zaproponowano mu stanowisko  młodszego asystenta na oddziale chirurgii.

Radził sobie świetnie, szybko się uczył, nie bał się wyzwań. W 1984 roku zdobył I st. specjalizacji i awansował na stopień asystenta na oddziale chirurgii. 

II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej uzyskał w 1993 roku. Wtedy też został zastępcą ordynatora, by po trzech  latach przejąć kierowanie oddziałem chirurgii.

Był lekarzem niezwykle pracowitym, aktywnym, stale podnoszącym swoje kwalifikacje. Pracę lekarza i pomoc pacjentom cenił sobie zawsze.

Nie bał się nowości, chętnie wprowadzał je na grunt Szpitala Powiatowego w Brzesku. Był pionierem w zakresie diagnostyki i zabiegów endoskopowych.

Cechowało go także wielkie wyczucie diagnostyczne, które przekładało się na trafne oceny. Miał intuicję chirurga i duże umiejętności  techniczne. Był szanowanym i cenionym człowiekiem, wspaniałym kolegą, który swoją wiedzą chętnie dzielił się z innymi lekarzami.

Zawsze można było na niego liczyć, bez względu na porę dnia, czy nocy przyjeżdżał do szpitala, by operować.

Odejście  śp. Zdzisława Opacha jest ogromną stratą dla szpitala i mieszkańców powiatu brzeskiego.

 

Pogrzeb śp. Zdzisława Opacha odbędzie się 16 stycznia (czwartek) o godz. 14 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.


Rejestracja do szczepień przeciw covid-19 dla seniorów 80+

czwartek, 14 Styczeń 2021

Od 15 stycznia 2021 r. na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat – szczepienia dla tych [...]

czytaj dalej

Wspomnienie doktora Zdzisława Opacha.

piątek, 8 Styczeń 2021

10.01.2020 roku nagle odszedł Zdzisław Opach, długoletni Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej – człowiek wielkiego serca, znakomity [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,