FE_Inrastruktura_i_Srodowisko_rgb

Nazwa projektu:  „Poprawa funkcjonowania ratownictwa medycznego w powiecie brzeskim poprzez doposażenie i zastosowanie technologii energooszczędnych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w SPZOZ w Brzesku”
Nr projektu: POIS.09.01.00-00-0012/16

Działanie 9.1.  Infrastruktura ratownictwa medycznego
Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Wartość projektu:          3 610 218,46 PLN
Kwota dofinansowania: 2 927 734,44 PLN

Głównym celem projektu jest: zapewnienie dostępu ludności do infrastruktury ochrony zdrowia oraz poprawa efektywności systemu opieki zdrowotnej na terenie województwa małopolskiego.

Szybka oraz efektywna pomoc medyczna dla ofiar wypadków i pacjentów znajdujących się w stanie zagrożenia życia i zdrowia (szczególnie w wyniku chorób układu krążenia, układu oddechowego oraz chorób nowotworowych) pozwoli na zmniejszenie zakresu powikłań powstających w trakcie późniejszego procesu leczenia i umożliwi poszkodowanym szybszy powrót do aktywności zawodowej.

W efekcie w powiecie brzeskim nastąpi wydłużenie długości życia osób, którym udzielono pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia o co najmniej pół roku.

Celem operacyjnym jest poprawa warunków funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie funkcjonującego już w ramach SPZOZ w Brzesku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Realizacja tego celu pozwoli na poprawę jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych oraz efektywności systemu ratownictwa medycznego.

SP ZOZ w Brzesku informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości lub nadużyć finansowych należy: