e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

O diecie dla seniora w DDOM w Brzesku

poniedziałek, 10 Luty 2020
Drukuj artykuł This page as PDF
„Problemom żywieniowym osób w podeszłym wieku” była poświęcona prelekcja przygotowana w Dziennym Domu Opieki Medycznej działającym w brzeskim szpitalu. W spotkaniu wzięli udział seniorzy korzystający z zajęć DDOM, ale też ich rodziny.
 
Spotkanie było jednym z cyklu warsztatów, które odbywają się raz w miesiącu. Poprowadziły je Elżbieta Adamska – koordynatorka DDOM w Brzesku i Agata Nowak – pielęgniarka.
– Tym razem mówiliśmy o tym, jak powinna być skomponowana dieta dla osób starszych, na co zwracać uwagę, czego unikać – wylicza Elżbieta Adamska.
DDOM w brzeskim szpitalu został uruchomiony w marcu ubiegłego roku. Do tej pory z zajęć skorzystało 55 osób z terenu powiatu brzeskiego. Obecnie zajęcia są prowadzone dla 15 seniorów.
 
DDOM został pomyślany dla osób pow. 60 roku życia, posiadających sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem przyjęcia jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.
Celem pobytu w DDOM jest przywrócenie pacjentowi po ciężkiej chorobie sprawności umożliwiającej samodzielne funkcjonowanie. W ramach domu opieki medycznej prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, kontynuacje leczenia chorób przewlekłych, w razie konieczności wykonywane są także badania diagnostyczne.
 
Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM.
Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 16.
 
Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Projekt, na który szpital otrzymał blisko 3.4 mln zł, będzie realizowany przez trzy lata.
 
Fot.  Pielęgniarka Koordynująca DDOM Elżbieta Adamska

Pielęgniarka Koordynująca DDOM Elżbieta Adamska


Zostań dawcą krwi

piątek, 21 Luty 2020

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują, że najbliższy termin akcji [...]

czytaj dalej

Rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej

wtorek, 18 Luty 2020

5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię „Nursing Now” Polska.   [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,