Nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Ponad 12 mln złotych pochłonął remont bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Brzesku. W ramach inwestycji, która była realizowana przez kilka miesięcy, zakupiono także nowe wyposażenie. Uroczyste oddanie zmodernizowanego bloku zaplanowano na 16 września.

 Remont był pilną koniecznością. Miejsce to trzeba było dostosować do obowiązujących norm. Blok przeszedł więc gruntowny remont. Obejmował on nie tylko wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ale także wszystkich instalacji. Położono nowe tynki i podłogi – wszystko zgodnie z obowiązującymi standardami.

Zmodernizowany blok znajduje na V piętrze szpitala, jest  większy od poprzedniego. Nową przestrzeń udało się pozyskać dzięki wykorzystaniu pomieszczeń Poradni Okulistycznej, która przeniesiono na II piętro.

– W tej chwili mamy trzy przestronne sale operacyjne: dwie chirurgiczne, jedną ortopedyczną. Jest też sala przygotowawcza pacjenta do operacji oraz sala  nadzoru poznieczuleniowego – wylicza lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Sale operacyjne są wyposażone w zintegrowany system zarządzania, który kieruje systemami wentylacyjnymi, klimatyzacją pomieszczeń i  natężeniem światła. Pozwala na sterowanie urządzeniami znajdującymi się w sali.

Nowy blok to także nowoczesny sprzęt medyczny począwszy od mebli, a skończywszy na stołach operacyjnych, lampach czy innych niezbędnych urządzeniach medycznych.

Inwestycja była realizowana od ub. roku. W trakcie jej operacje były wykonywane w trzech zastępczych salach zlokalizowanych na IV piętrze szpitala.

W ciągu roku w brzeskim szpitalu wykonywane jest ponad 2 tysiące operacji. Szpital dysponuje 263 łóżkami na 10 oddziałach.

Remont bloku operacyjnego był kolejną dużą inwestycją realizowaną w szpitalu. Wiosną oddano zmodernizowaną Centralną Sterylizatornię, oddział ortopedyczny oraz uruchomiono Dzienny Dom Opieki Medycznej.   

Na realizację zadania szpital otrzymał ok.  50 proc.  dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu