Nowocześnie wyposażona karetka przekazana do SP ZOZ w Brzesku

P1010864Nowoczesny ambulans wraz z pełnym wyposażeniem medycznym trafił do brzeskiego szpitala.  Jest to jeden z kilkunastu ambulansów zakupionych z budżetu państwa , który zabezpieczał Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Nowy ambulans marki Mercedes model Sprinter 316 CDI, posiada kompleksowe wyposażenie medyczne, między innymi:

• Defibrylator lifepak 15 wraz z modemem do teletransmisji zapisu EKG do ośrodków kardiologii inwazyjnej.
  • Urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS 2(System kompresji klatki piersiowej LUCAS2® służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych. Urządzenie wykonuje co najmniej 100 ucisków na minutę o głębokości 5 cm; a możliwość szybkiego jego zastosowania minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji)
  • Elektrokardiograf
  • Kapnometr
  • Pulsoksymetr
  • Respirator
  • Zestaw do tlenoterapii
  • Zestaw plecaków medycznych

oraz wiele drobnego sprzętu medycznego niezbędnego w pracy Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Ponadto Zespoły Ratownictwa Medycznego wraz z karetką otrzymały sprzęt informatyczny oraz sprzęt łączności niezbędny do pracy w Małopolskim Systemie Wspomagania Dowodzenia:

• Tablet Getac f110
  • Drukarka
  • Moduł GPS (LOCATOR)
  • Radiotelefon

Ratownicy medyczny są bardzo zadowoleni z nowej karetki i nowoczesnego wyposażenia, dzięki któremu  na pewno zwiększą się szanse na przeżycie pacjentów będących w stanie zagrożenia życia.

Dyrekcja brzeskiego szpitala i pracownicy Zespołów Ratownictwa Medycznego dziękują za przekazany ambulans.