e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Lekcja bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia w brzeskim szpitalu

poniedziałek, 11 Marzec 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury wcielili się w rolę nauczycieli. Dziś na oddziale pediatrycznym brzeskiego szpitala opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie na drodze, a także zdrowym stylu życia.

„Lekcje bezpieczeństwa drogowego” to cykl spotkań organizowanych w szkołach i szpitalach przez Inspekcję Transportu Drogowego i Ministerstwo Zdrowia. Jego przedstawiciele przekazują dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, ale też przekazują informacje na temat zdrowia.
– Mówimy pacjentom o zasadach poruszania się po drodze, przejścia przez jezdnię. Podczas takich lekcji poruszane są także zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.
Wiedza trafia do najmłodszych, jest bowiem przekazywana w formie zabawy. A dzieci są zachwycone.

Tak było też dziś. Maluchy obejrzały krótką bajkę, odpowiadały na pytania, a nawet nauczyły się wierszyka. Nie lada niespodzianką była wizyta krokodyla Tirka. Do dzieci trafiły też prezenty: pluszowe misie, książeczki z przygodami krokodyla Tirka, a także odblaskowe kamizelki.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Dyplom dla SP ZOZ w Brzesku za udział w „Lekcji Bezpieczeństwa”

Dyplom dla SP ZOZ w Brzesku za udział w "Lekcji Bezpieczeństwa"

Film z lekcji bezpieczeństwa drogowego:


Informacja

czwartek, 14 Marzec 2019

Uprzejmie informujemy, że 15 marca 2019r. (piątek) Konsultacyjna Poradnia Anestezjologiczna będzie [...]

czytaj dalej

Terminy przyjęć w Poradni Onkologicznej

wtorek, 12 Marzec 2019

W dniach: 16.03.2019r., 30.03.2019r.,  13.04.2019r. ,  27.04.2019r., 11.05.2019r., 25.05.2019r.  w godz. 8.00  do 12.00 [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,