e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Kolejny nowatorski zabieg w brzeskim szpitalu

środa, 5 Czerwiec 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Tym razem zespół ortopedów, którym kieruje lek med. Krzysztof Szklanny wykonał operację wielokrotnie złamanego łokcia. Pacjentce, która przeszła zabieg, wszczepiono endoprotezę głowy kości promieniowej.

– To pierwsza tego typu operacja w Brzesku i jedna z niewielu wykonywanych w Polsce. Endoproteza głowy kości promieniowej powstała na podstawie wskazówek profesora Stanisława Pomianowskiego, światowej sławy eksperta w dziedzinie chirurgii stawu łokciowego i prekursora tego typu zabiegów – wyjaśnia lek. med. Krzysztof Szklanny.

Operacja trwała około godziny. Nie było żadnych komplikacji. Pacjentka wyszła już ze szpitala. Po okresie stabilizacji łokcia za pomocą specjalnej ortezy, będzie musiała jeszcze przejść rehabilitację na oddziale rehabilitacyjnym brzeskiego szpitala. Zabiegi tam wykonywane pozwolą pacjentce wrócić do normalnego funkcjonowania.

– Na operację zdecydowaliśmy się z powodu wieloodłamowo i wielofragmentowo złamanej głowy kości promieniowej (jednej ze składowych stawu łokciowego). W tym przypadku nie było szans na prawidłowe i stabilne zespolenie złamania – dodaje szef brzeskiej ortopedii.

Brzescy ortopedzi   mogliby także wykonywać  wszczepianie  endoprotez stawu kolanowego. Poszerzyłoby to zakres świadczeń jakie mogliby uzyskać mieszkańcy powiatu w naszym szpitalu. Dotychczas mieszkańcy powiatu brzeskiego w celu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego  musieli jechać do szpitali w Krakowie lub Tarnowie.  Nie wykluczone, że jeżeli uda się pozyskać środki finansowe na zakup endoprotez , to zabiegi  endoprotezo plastyki stawu kolanowego będą wykonywane w Brzesku jeszcze w tym roku, po oddaniu do użytku wyremontowanego bloku operacyjnego.

Fot. Wszczepienie endoprotezy głowy kości promieniowej

Operacja wszczepienia endoprotezy głowy kości promieniowej


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,