Kolejna dostawa sprzętu dla SORu w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020

Do brzeskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dotarła kolejna dostawa nowoczesnego sprzętu dofinansowanego z Funduszu Europejskiego.

Tym razem wyposażenie Oddziału Ratunkowego zostało uzupełnione między innymi o cztery Kardiomonitory przenośne umożliwiające monitorowanie parametrów życiowych dorosłych, dzieci i noworodków w środowisku szpitalnym, podczas transportu na terenie szpitala i poza nim. Kardiomonitory wyposażone w kolorowy ekran LCD pozwalający na prezentację i odczyt parametrów: EKG, oddech, saturacja, nieinwazyjny pomiar ciśnienia, inwazyjny pomiar ciśnienia, pomiar temperatury.

Zakupiono także nowoczesne endoskopy.  Videogastroskop przeznaczony do diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz zabiegów terapeutycznych oraz Videobronchoskop do diagnostyki układu oddechowego- tchawicy, oskrzeli i płuc, a także wykonywania zabiegów terapeutycznych.

Nabyto także sprzęt do wprowadzania pacjenta w stan hipotermii terapeutycznej.  Jest to system do precyzyjnego zarządzania temperaturą pacjenta za pomocą okładów hydrożelowych umieszczonych na ciele pacjenta, umożliwiający monitorowanie i regulację temperatury.

Zakupiono także sprzęt do hemodializy- aparat wspomagający funkcje nerek w celu leczenia ostrych zatruć.

W diagnostyce i leczeniu pacjentów pomagać będą teraz także dwa nowoczesne ultrasonografy. Są to cyfrowe, wielospecjalistyczne aparaty przeznaczone do badań o szerokim zakresie, w tym: badań brzusznych, małych narządów, naczyniowych, mięśniowo-szkieletowych, położniczo-ginekologicznych, urologicznych, pediatrycznych, kardiologicznych.

Całkowita wartość wymienionego wyżej sprzętu to około 1 300 000 zł.

Cały ten sprzęt, nowoczesna aparatura będzie służyć szybszej diagnostyce i leczeniu pacjentów będących w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Będzie wykorzystywany w sytuacjach, w których trzeba działać natychmiastowo, na jak najwyższym poziomie.