Brzeski szpital w „Złotej Setce”

Print Friendly, PDF & Email

Ranking Szpitali „Bezpieczny Szpital 2017” to już XIV edycja wydarzenia, poświęconego promowaniu najlepszych szpitali w Polsce. Wyniki przeprowadzonego rankingu publikowane są co roku w specjalnym dodatku do grudniowego wydania dziennika „Rzeczypospolita”,  a dyrektorzy najlepszych placówek są wyróżniani podczas uroczystej gali. Twórcą metodologii rankingu jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, odpowiedzialne także za akredytację szpitali przez Ministerstwo Zdrowia.

14 grudnia 2017 r. ogłoszono wyniki rankingu szpitali. Szpital brzeski znalazł się na liście 100 najlepszych szpitali w Polsce na 52 miejscu ( dla porównania – w Polsce świadczenia zdrowotne udzielane są w ponad 800 szpitalach publicznych ).

To wiarygodny wybór podmiotów leczniczych, w których kadra zarządzająca wraz            z całym personelem przykładają dużą wagę do zapewnienia bezpieczeństwa w ramach udzielanych świadczeń zdrowotnych i minimalizowania w możliwie jak największym stopniu ryzyka dla leczonych pacjentów. Od wielu lat staramy się podnosić jakość świadczonych usług, rozszerzać ich zakres oraz poprawiać warunki pobytu w oddziałach szpitalnych i pozostałych jednostkach szpitala .W ostatnich latach dzięki wielu inwestycjom zmodernizowaliśmy budynek szpitala oraz wyposażyliśmy go w nowoczesny sprzęt medyczny służący diagnozowaniu i leczeniu. Te działania połączone z inwestycjami w szkolenie i stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszego personelu przekładają się na stworzenie warunków bezpiecznego i skutecznego leczenia naszych pacjentów. Potwierdzeniem dobrej opinii o szpitalu są wysokie pozycje w rankingach jakościowych przeprowadzanych przez zewnętrznych ekspertów. Dla przypomnienia w ubiegłym roku szpital został finalista konkursu „Lider informatyki 2017”

Znalezienie się w „Złotej Setce” najlepszych szpitali w Polsce jest dużym sukcesem i stanowi motywację do dalszej pracy w stałej poprawie jakości usług medycznych w naszym szpitalu .

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu