Brzeski szpital przygotowuje się do wydawania e-recept

Od 8 stycznia lekarze obowiązkowo będą wydawać e-recepty. Nasi lekarze również przygotowują się do tej istotnej zmiany. – Część lekarzy już aktualnie wystawia e-recepty w systemie informatycznym , pozostali systematycznie są do niego włączani – zapewnia Sabina Nizioł główny informatyk Szpitala Powiatowego w Brzesku.

E-recepta jest elektronicznym dokumentem, który zastąpi tradycyjną papierową receptę. Wprowadzenie jej do systemu ma usprawnić sposób wydawania leków, ale też wyeliminować błędy.

Od 8 stycznia 2020 roku pacjenci nie dostaną od lekarza wypisanej recepty tylko wydruk informacyjny z kodem, e-receptę lekarz może przekazać także drogą elektroniczną jako e-mail albo SMS na telefon.
Farmaceuta, aby wydać lek musi tylko zeskanować kod.

E-Recepty, to także ułatwienie dla pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi. Pacjent (po uzgodnieniu tego z lekarzem) może otrzymać lek bez konieczności umawiania się na kolejną wizytę. Wystarczy udać się bezpośrednio do apteki, e-recepta zostanie dostarczona pocztą elektroniczną na adres e-mail pacjenta, SMS na telefon.