Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet z powiatu brzeskiego i bocheńskiego

Około stu pacjentek zarejestrowało się na bezpłatne przesiewowe badania prenatalne wykonywane w brzeskim szpitalu w ramach projektu: „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”.

– Zainteresowanie jest duże, także wśród pacjentek z terenu powiatu bocheńskiego. Im także dedykowany jest ten projekt – mówi Natalia Zapart z biura projektu.
Do tej pory, aby wykonać tego typu badanie, trzeba było jechać do większych ośrodków medycznych. Za badanie trzeba było także zapłacić.

W brzeskim szpitalu wykonywane jest ono na miejscu i to na dodatek bezpłatnie.
Warto więc skorzystać z tej możliwości, przede wszystkim dlatego, że badanie prenatalne pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży groźne wady płodu. W większości przypadków możliwe jest rozpoczęcie leczenia dziecka jeszcze przed jego urodzeniem.

Projekt, który będzie realizowany przez trzy lata, został zaplanowany dla 600 kobiet. Mogą w nim wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.
Na realizację projektu szpital otrzymał fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gdzie się rejestrować?
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).

Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl