Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet w ciąży.

Print Friendly, PDF & Email

600 bezpłatnych badań prenatalnych przewidziano w ramach projektu ”Lepsze życie! program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego” który jest realizowany w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Właśnie ruszył nabór uczestników do programu, który potrwa 3 lata. Na jego realizację placówka otrzymała fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Program skierowany do kobiet w ciąży i zakłada wykonanie nieinwazyjnych badań prenatalnych kobietom z terenu powiatu brzeskiego i bocheńskiego.

W ramach projektu przewidziano przebadanie 600 kobiet poniżej 35 roku życia. W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

Projekt składa się z jeszcze jednego modułu, który obejmuje utworzenie wielospecjalistycznego zespołu wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.

Realizacja projektu (oba moduły) przewidzianego na trzy lata pochłonie ponad 3,4 mln zł. Fundusze na ten cel szpital otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014- 2020, Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie został wsparte z budżetu państwa a także z budżetu szpitala.

Gdzie się rejestrować?
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).

Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52,
e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Zapisy na badania prenatalne

Fot. Zapisy na badania przyjmuje m. innymi Anna Macioszek

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu