e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Będzie nowa karetka

wtorek, 17 Wrzesień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF
Do brzeskiego szpitala trafi nowy ambulans. Fundusze na jego zakup przekaże Ministerstwo Zdrowia. Umowę potwierdzająca wsparcie podpisała Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia oraz Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala.
 
Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzyma pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200.
– To jeden z elementów wsparcia ratownictwa medycznego. Ten proces nadal będzie trwał, będą kolejne, rozwiązania, które wzmocnią ten system – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Zakup pojazdu poprawi stan taboru Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku.
– Nasze karetki obsługują około 100 tysięczny powiat brzeski. W ciągu roku każda z nich pokonuje kilka tysięcy kilometrów, nierzadko po trudnym terenie. Muszą być sprawne, aby pomoc dotarła na czas, bez żadnych zakłóceń – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
W Brzesku stacjonują cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego: dwa przy szpitalu oraz po jednym w Czchowie i Szczurowej.
Karetka, która trafi do brzeskiego szpitala jeszcze w tym roku, zastąpi ponad sześcioletni wysłużony pojazd, pracujący na wyposażeniu ZRM w Czchowie.
 
Galeria zdjęć z podpisania Umowy:


Zostań dawcą krwi

piątek, 21 Luty 2020

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują, że najbliższy termin akcji [...]

czytaj dalej

Rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej

wtorek, 18 Luty 2020

5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię „Nursing Now” Polska.   [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,