e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

400 tys. zł otrzymał szpital w Brzesku od Grupy Azoty SA

środa, 20 Maj 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

Dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty SA przekazał dziś brzeskiemu szpitalowi blisko 400 tys. zł. W spotkaniu zorganizowanym przed siedzibą tarnowskiej spółki wzięła udział Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia, która zabiegała o przekazanie funduszy, a także Adam Smołucha dyrektor brzeskiego szpitala.

Fundusze, które trafiły do naszego szpitala  zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych  wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty – jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej.

– Wielką zaletą  tych urządzeń jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są małym pracowniom mikrobiologicznym, co pozwoli na ich efektywne wykorzystanie. Bardzo dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i Zarządowi Grupy Azoty za podjęcie decyzji o przekazaniu dotacji dla naszego szpitala. Dziękuję także Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, która wsparła naszą prośbę w Ministerstwie Zdrowia – mówił dyrektor Adam Smołucha.

Kilka tygodni temu szpital w Brzesku  był epicentrum koronawirusa. Zakażeniu uległo bowiem kilkudziesięciu pracowników i pacjentów.  Sytuacja została opanowana. Walka z wirusem zakończyła się sukcesem.

Wiceminister Zdrowia podczas spotkania podkreślała zasługi tarnowskiej spółki.

– Grupa Azoty jest dla mnie ewidentnym przykładem zaangażowania i wspierania walki z epidemią koronawirusa od samego jej początku. Cieszę się, że  pomóc  otrzymał szpital w Brzesku, który jest mi szczególnie bliski i którego potrzeby znam bardzo dobrze. W tym trudnym czasie stoi przed nim wiele wyzwań i dzięki udzielonemu wsparciu będzie on mógł skutecznie pomagać bliskiej mi lokalnej społeczności w walce z epidemią – mówiła.

W obliczu tego ogromnego wyzwania musimy robić to, co do nas należy i czego oczekuje od nas społeczeństwo. Wspieramy przede wszystkim placówki zdrowotne i służby sanitarne w regionach, gdzie zlokalizowane są nasze spółki – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Galeria zdjęć:


KONDOLENCJE

czwartek, 21 Styczeń 2021

Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje dla Pani doktor Barbary Wawryki, Kierownika Poradni Specjalistycznych SPZOZ oraz [...]

czytaj dalej

Zostań dawcą krwi

czwartek, 21 Styczeń 2021

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują o akcjach krwiodawstwa, które odbędą się w [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,